Історія бібліотекиІсторія бібліотеки-філії №46 с. Прилуцьке Ківерцівської ЦБС
Чарівне село Ківерцівського району – Прилуцьке, яке до 1964 року називалось с. Ківерці. Засновниками першої бібліотеки тут  в 1931 році були члени товариства "Просвіта". Бібліотека розміщувалась у хаті активних членів "Просвіти" - братів Корнилюків – Ничипора і Василя. Про тематику книг, які містила бібліотека, свідчить «Журнал обліку читачів бібліотеки товариства «Просвіта» в с. Ківерці за 1931 – 1932 рр.", що зберігається у державному архіві  Волинської області. Протягом грудня-березня, читачка з цього  села Оксана Дмитрівна прочитала 48 книг. Серед них: «Захар Беркут» Франка І., »Кобзар» Шевченка Т., »Під Корсунем» Кащенка А., »Бояриня» Лесі Українки, вибрані твори в трьох томах Корнієнка О., »Перед бурею» Старицького М., «За волю Ірландії» Дорошенка Д., історичні твори «Княгиня Романова», «Марфа Борецька», «Запорожці в Сарагосі», та багато інших.
Після війни, коли по селах почали відкривати школи, клуби, бібліотеки - в одній з сільських хат була відкрита бібліотека, про що свідчить стаття з газети «Радянська Волинь». В травні 1947 р.в колишньому панському маєтку,де провела своє дитинство Габріеля Запольська письменниця- гуманістка , було відкрито клуб і бібліотеку   . Під бібліотеку виділили одну велику світлу кімнату .Завідував бібліотекою вчитель музики Явор В. І.  ,що пропрацював тут до  1956 р. В березні  1956 р. очолила бібліотеку Лідія Трохимівна . Бібліотека і клуб проводили досить активну масову роботу  .Організовували лекції приурочені різним темам , проводились літературні вечори , та багато інших заходів. З січня 1971 р. в бібліотеці  працює Кеда Тамара Петрівна. Бібліотечний фонд був досить різноманітний. Читачів нараховувалось до 800. Проводились масові заходи , такі як усні журнали читали лекції , проводились тематичні вечори. При бібліотеці і клубі був організований драматичний гурток. Ставили вистави за творами Лесі Українки , І. франка , М. Старицького , дитячі казки. Організовували українські вечорниц   , святкові вогники з молоддю, ветеранами праці і передовиками сільського господарства .   Тамара Петрівна розносила книги по домівках старших жителів с. Прилуцьке і Сапогів . Проводили агітаційну роботу.
  В 1972 р. За колгоспні кошти збудували новий будинок культури . Тамарі Петрівні випало перевозити бібліотеку в нове приміщення .Книги і інвентар довелось перевозити самотужки . Тамарі Петрівні довелось докласти чимало зусиль , щоб розмістити книжковий фонд в новому приміщенні. Починаючи з 1978 р. по 1984 р. в бібліотеці с. Прилуцьке була велика плинність кадрів через нехватку каліхвікованих працівників бібліотечної справи. За цей період в бібліотеці працювали : Притула Валентина Варфоломіївна , в 1979 р. її змінила  Скопюк Галина Григорівна , а через 3 місяці бібліотеку очолила  Дидюк Марія Марківна. Пройшло небагато часу і в бібліотеці міняється працівник , це Климчук Тамара Григорівна. З 11 травня 1983 р. працює Тимощук Ольга Петрівна. Через рік  приймає бібліотеку Буяновська  Тетяна , пізніше Кіт Людмила , потім Новак Ліза Йосипівна. В 1984 р. після закінчення  Луцького училища культури в Прилуцьку бібліотеку прийшла працювати Мороз Галина Кирилівна. Вона віддала бібліотеці 14 р. В листопаді 1997 р. на посаду зав. Бібліотекою  була призначена Бокій Оксана Ярославівна. Бібліотека –філія № 46 с. Прилуцьке станом на 2013 р. обслуговує680 користувачів  з них дітей 208 , юнацтва 85 . Книжковий фонд нараховує 7400 примірників. Особлива увага приділяється соціокультурній діяльності . В цьому напрямку  бібліотека співпрацює з будинком культури і школою. Проводяться літературно-музичні вечори , свята села , оформляються виставки декоративно-прикладного мистецтва. У роботі з дітьми індивідуальні форми роботи поєднуються з інформаційною  та масовою роботою. Приділяється  увага вивченню та задоволенню читацьких інтересів. Разом з шкільною бібліотекою проводяться бібліотечні уроки , вікторини , диспути . Підбирається література для позакласного читання . Інформаційна робота для учнів включає оформлення виставск з певних тем :»На допомогу шкільній програмі», »Любіть та бережіть природу" , «Історичний калейдоскоп», «Цікава географія", «Все для всезнайок». Матеріали з виставок діти використовують для написання рефератів, позакласного читання, та для розширення свого кругозору. Бібліотека в своїй роботі багато уваги приділяє і краєзнавчій  тематиці.